System utajnionego zadruku

Kodów PIN/PUK

Konfekcjonowanie formularzy PIN w technologii bezpiecznego zadruku laserowego / atramentowego i klejenia ciśnieniowego

W naszym rozwiązaniu wykorzystujemy specjalnie przygotowane formularze, wydajne drukarki laserowe lub atramentowe, a także zaklejarki ciśnieniowe razem tworzące system utajnionego zadruku korespondencji PIN/PUK.

Zalety naszego systemu do generowania formularzy PIN/PUK:

  • całkowite bezpieczeństwo gwarantowane od momentu zadruku do dotarcia przesyłki do finalnego odbiorcy, dzięki technologii Pressure Seal i systemowi in-line
  • kod PIN niewidoczny dla operatora w trakcie zadruku formularzy
  • nowoczesny, szybki i bezpieczny zadruk laserowy lub atramentowy
  • doskonała czytelność kodu / kodów – możliwość zastosowania dowolnej czcionki
  • łatwość otwarcia okienka PIN, bez zdrapek i stosowania kłopotliwych zabezpieczeń
  • atrakcyjność wizualna, możliwość zastosowania dowolnego wzoru graficznego
  • opcjonalnie możliwość zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń – okienek foliowych technologii Hydalam lub Fiscode dla potrzeb systemów off-line
  • formularze utajnione w pełni nadają się do wysyłki pocztowej

Systemy in-line

Dzięki zastosowaniu systemu in-line, w którym kompatybilna drukarka laserowa lub atramentowa jest połączona z jedną z naszych zaklejarek uzyskujemy w pełni automatyczny zadruk, złożenie i zaklejenie korespondencji. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom i pokrywom maskującym kod PIN pozostaje niewidoczny zarówno w procesie jego zadruku jak i późniejszej dystrybucji.

Formularze PIN/PUK przeznaczone są do zadruku atramentowego lub laserowego na drukarkach cyfrowych oraz do składania i zaklejania na oferowanych przez nas zaklejarkach ciśnieniowych.

Bezpieczeństwo zawartych w przesyłce PIN informacji jest gwarantowane dzięki technologii Pressure Seal. Koperty PIN są przeznaczone do falcowania typu Z i wyposażone w specjalne paski klejowe. Każda próba nieautoryzowanego dostępu do przesyłek pozostawia trwały ślad na papierze w postaci naderwanego paska papieru. Wrażliwe dane są bezpieczne dzięki zastosowaniu cyfrowej maskownicy, która zapewnia przesyłce poufność.

Systemy off-line

W przypadku zastosowania systemu off-line, zadruk i zaklejenie są wykonywane osobno.

Opcjonalnie formularze PIN/PUK mogą posiadać okienko wykonane ze specjalnej folii, ukrywające kod PIN. Formularze są przeznaczone pod zadruk laserowy i mogą posiadać dowolną kolorystykę. Po złożeniu i sklejeniu formularz ma postać książeczki składającej się z 3 stron. Dostęp do okienka PIN jest możliwy po otwarciu (książeczki) formularza co następuje poprzez oderwanie bocznych i górnego paska klejowego wzdłuż perforacji. Numer PIN jest ukryty pod okienkiem foliowym, którego otwarcie następuje poprzez oderwanie papierowej lub foliowej maskownicy.

Technologia Hydalam lub Fiscode to druki ze specjalną, chronioną patentami folią, naniesioną na odpowiedniej jakości papier. PIN naniesiony na druk wykonany w technologii Hydalam / Fiscode nie może zostać przeczytany bez widocznego zniszczenia nośnika. Otwarcie okienka PIN-owego jest procesem nieodwracalnym. Każda ingerencja jest widoczna gołym okiem. Dostęp do okienka PIN jest maksymalnie ułatwiony. Zerwanie maskownicy okienka jest czynnością prostą, nie wymaga kłopotliwego zdrapywania warstwy ochronnej, a pole powierzchni okienka PIN zapewnia wysoką czytelność nadruku kodu PIN.

Zalety tej technologii można wykorzystać zarówno w tradycyjnych przesyłkach pocztowych pakowanych do koperty, jak i w drukach bezkopertowych, w technologii Pressure Seal.

Dzięki wykorzystaniu technologii druku laserowego do nanoszenia wygenerowanych kodów na druki Hydalam informacja jest zabezpieczona już po wyjściu z drukarki. Nie pozostaje żaden ślad / przebicie jak to ma miejsce w przypadku wykorzystywania drukarek igłowych. W przypadku przestojów produkcyjnych na linii drukarka – zaklejarka informacje są odpowiednio zabezpieczone.

Obrazy

Filmy