Formularze PIN Hydalam / Fiscode / Scratch Code

W przypadku zadruku kopert PIN w systemach off-line formularze powinny posiadać okienko wykonane ze specjalnej folii, ukrywające kod PIN. Formularze są przeznaczone pod zadruk laserowy i mogą posiadać dowolną kolorystykę. Po złożeniu i sklejeniu formularz ma postać książeczki składającej się z 3 stron. Dostęp do okienka PIN jest możliwy po otwarciu (książeczki) formularza co następuje poprzez oderwanie bocznych i górnego paska klejowego wzdłuż perforacji. Numer PIN jest ukryty pod okienkiem foliowym, którego otwarcie następuje poprzez oderwanie papierowo-foliowej maskownicy.

Technologia Hydalam lub Fiscode to druki ze specjalną, chronioną patentami folią, naniesioną na odpowiedniej jakości papier. PIN naniesiony na druk wykonany w technologii Hydalam / Fiscode nie może zostać przeczytany bez widocznego zniszczenia nośnika. Otwarcie okienka PIN-owego jest procesem nieodwracalnym. Każda ingerencja jest widoczna gołym okiem. Dostęp do okienka PIN jest maksymalnie ułatwiony. Zerwanie maskownicy okienka jest czynnością prostą, nie wymaga kłopotliwego zdrapywania warstwy ochronnej, a pole powierzchni okienka PIN zapewnia wysoką czytelność nadruku kodu PIN.

Zalety tej technologii można wykorzystać zarówno w tradycyjnych przesyłkach pocztowych pakowanych do koperty, jak i w drukach bezkopertowych, w technologii Pressure Seal.

Dzięki wykorzystaniu technologii druku laserowego do nanoszenia wygenerowanych kodów na druki Hydalam informacja jest zabezpieczona już po wyjściu z drukarki. Nie pozostaje żaden  ślad / przebicie jak to ma miejsce w przypadku wykorzystywania drukarek igłowych. W przypadku przestojów produkcyjnych na linii drukarka – zaklejarka informacje są odpowiednio zabezpieczone.

Zalety naszych formularzy PIN/PUK to:

  • całkowite bezpieczeństwo, dzięki technologii Pressure Seal gwarantowane od momentu zadruku do dotarcia przesyłki do finalnego odbiorcy
  • nowoczesny, szybki i bezpieczny zadruk laserowy lub atramentowy
  • doskonała czytelność kodu / kodów – możliwość zastosowania dowolnej czcionki
  • łatwość otwarcia okienka PIN, bez zdrapek i stosowania kłopotliwych zabezpieczeń
  • atrakcyjność wizualna, możliwość zastosowania dowolnego wzoru graficznego
  • opcjonalnie możliwość zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń – technologii Hydalam lub Fiscode dla potrzeb systemów OFF-LINE

Obrazy

Filmy